Ahogy azt sejteni lehetett, a magyar média most is gyorsan felkapta a Egyesült Államok keleti partján tomboló ítéletidőt. Mínusz 30 fokokról és fél méteres hóról szóló cikkekkel bombáztak minket. New York állam is szükségállapotot hirdetett, ennyi elég volt ahhoz, hogy a városra irányuljon a figyelem.
Még akkor is, ha valójában New York City-ben egyáltalán nem volt durva a helyzet. New York állam ugyanis kicsit több mint másfélszer nagyobb Magyarországnál, így az, hogy bizonyos területein hatalmas hó esik, még nem jelenti azt, hogy a legdélibb pontján, New York City-ben is.
Ha idén januárban nem is, az elmúlt évszázadokban többször is hatalmas havazás sújtotta a várost. A következőkben a két legemlékezetesebbről láthattok képeket.
A Flatiron Building és hóval borított környéke 1905-ben
Az 1888-as nagy havazás
Az Egyesült Államok történetének egyik legnagyobb dokumentált havazása volt. A leeset hó mennyisége 50 és 150 centiméter közé tehető. Ha mindez nem lett volna elég, a havazáshoz 70 km/h feletti szél is társult, így néhol 15 méternél is magasabb hótorlaszok alakultak. Legjobban érintett államok New York, New Jersey, Massachusetts és Connecticut voltak. Különösen érdekes, hogy a havazás meglepetésként érte a várost egy meleg márciusi nap végén. Ezután három napig nem is állt el, a hőmérséklet pedig tartósan mínusz 10 fok alá esett vissza.
Az 1947-es nagy havazás
Sokan az 1888-as nagy havazás utáni első komolyabb havazásként említik. A heves szél ezúttal elmaradt, lassan, csendesen esett, azonban igen kitartóan. December 26-án a leesett hó vastagsága a Central Parkban elérte a 67 centimétert. Abban az évben biztosan nem volt panasz, hogy nem fehér a karácsony. Az ítéletidő 77 életet követelt.
Olvasóink fotóit az elmúlt napok havazásáról megnézheted ezen a linken.
Akit pedig számszerint érdekel mekkora hótakaró borította New Yorkot és környékét az elmúlt évtizedekben, az tekintse meg alábbi galériánkat: