Az ég kémlelése, és egy-egy doboz energiaital mellett, a szabadban ülve írtuk meg listánk negyedik részét. Ha minden jól megy, egy hét múlva ilyenkor már a brookyni ház teraszáról fogunk üzenni nektek.
Washington Square Park
Az újabb adag:
4. Chrysler Building: Jelenleg irodaépületként működő felhőkarcoló a 20-as évek második felében, art déco stílusban épült. Walter Chrysler, a neves Chrysler autógyártó-csoport alapítójának rendelésére készült. Ennek köszönhetően homlokzatán számos érdekes hasonlóságot vélhetünk felfedezni közte, és a gyár akkori modelljei között.
8. Washington Square Park: Alsó-Manhattanben található, mindössze 39500 m2-es park. Az itt álló diadalív olyan ismert filmek jeleneteiben szerepelt, mint a Legenda vagyok, a Hair vagy a Deep Impact.
11. Szabadság-szobor: A szobrot mely a Hudson-folyó torkolatánál, a Liberty Islanden áll Franciaország adományozta az Egyesült Államoknak a függetlenségi nyilatkozat aláírásának centenáriumára. Felállításában nagy szerepet vállalt a magyar származású Pulitzer József, aki a szobor talapzatának megépítéséhez szükséges összegért nagyszabású kampányt indított.
16. Guggenheim Múzeum: Egyike a világ számos Guggenheim-múzeumának. Gyűjteménye leginkább absztrakt művészeti alkotásokat tartalmaz. A Guggenheim alapítvány tartja fent, melynek célja a modern művészetek kiszolgálása.
19. Greenwich Village: Manhattan legliberálisabb városnegyede. Bohémságáról, szabad gondolkodásáról ismert. Utcaszerkezete eltér a belvárosban tapasztalhatótól, köszönhetően annak, hogy kimaradt az 1811-es városrendezési tervből, mely egész Manhattanre sakktáblaszerű elrendezést hagyott jóvá.
23. New York Public Library: Nyilvános könyvtár Manhattan szívében. Több mint 20 millió darab könyvet őriz, ebből meglepően sok magyar nyelvű művet is. Itt lelnek menedéket a Holnapután című katasztrófafilm szereplői.
31. Gyémántkereskedők utcája: Manhattan 47. utcája mára csak halványan idézi egykori fényét, hiszen New York ékszerüzletektől hemzsegő negyede egyre inkább híján van a vásárlóknak, köszönhetően az amerikai ékszerpiac bővülésének.
32. Madison Square Garden: Sportesemények és koncertek rendezésére használt multifunkcionális fedett aréna. A könnyűzene legkiemelkedőbb alakjai, többet között Freddie Mercury és Michael Jackson léptek fel itt.
34. St. John katedrális: A világ negyedik legnagyobb keresztény temploma. A Central Park északnyugati csücskétől csak néhány perc sétára található. Teteje máig nem készült el teljesen, ezért a városiak ''St John a be nem fejezett'' becenévvel illetik.
29. Trinity Church: A Wall Street nyugati végénél álló templom. 1846-os építésekor még árválkodott a pusztaságban, de mára már teljesen elveszik a felhőkarcolók gyűrűjében.
Finisben. Holnapután indulunk!
A New York összes jelentős látnivalóját megtalálod kerületekre bontva honlapunk, az Irány New York New York-i látnivalók című menüpontja alatt.